| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím, že pro postoj ohledně "placení" dětí za nějaké práce hraje roli osobní zkušenost, a že není jedno, jestli rodina bydlí v garsonce, nebo na statku :-)
Beru to tak, že základ je, aby se jednotliví členové rodiny podíleli na práci spravedlivě - pochopitelně vzhledem k věku, vytíženosti ve škole nebo v práci, apod. No, a když každý udělá svůj díl práce, a já např. zvažuju, jestli s autem zajedu do myčky (což se mi nechce), nebo ho nechám za pár kaček umýt dítěti, tak nevidím důvod, proč mu je nedat.
Jinak, ani já nemám pocit, že bych pořád musela v domácnosti něco dělat. Když se mi fakt nechce, tak prostě nemusím - žádné hospodářství nemáme, zahrádka mrňavá, když z nějakého důvodu neuvařím, tak se ostatní nějak o sebe postarají, pere si každý sám, protože je pak jednodušší prádlo roztřídit a nepřijít o většinu ponožek :-) Pochopitelně to bylo jiné, když byly děti malé.
Na druhou stranu zrovna u nás nebylo zvykem poskytovat dětem nějaké větší částky nebo dražší dárky mimo narozenin a Vánoc, ani nemáme prarodiče, kteří by dětem dávali větší částky, jak to v některých rodinách je. Takže když ještě děti nemohly mít oficiální brigádu, nabídka "domácích placených prací" byla pro ně možností, jak k nějakým penězům přijít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.