| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante,

neučím AJ a HV, to je o 2 až 4 hodiny méně, než kolik hodin má třída. A kdybych nechtěla učit to nebo ono, tak to prostě vezme někdo, komu pár hodin do úvazku chybí.

Prvňáci mají běžně 20 hodin, AJ a HV jsou -2, takže bych měla 18 hodin. Letos si třeba v prvních třídách učitelky vzájemně vykryjou právě HV a AJ, ale když jsem měla prvňáky já, HV u mě měla kolegyně z paralelky a měla tak plný při 20 hodinách (rozhoduje ředitel, podmínkou je učit výhradně v první třídě, ale kdyby šéf rozhodl, že i učitelka prvňáků bude mít 22 hodin, musí ještě někde dvě hodiny dobrat) a já měla 4 hodiny na 2. stupni (fyziku), a protože jsem neučila výhradně u prvňáků, měla jsem plný úvazek těch 22. Kdybych kvůli kvalifikaci nepotřebovala něco na tom druhém stupni, měla bych prostě jen 18 hodin. A kdybych nechtěla nebo nemohla cvičit, tak třeba jen 16.

Druháci mívají 22 hodin, to je akorát na celý úvazek, u mě ovšem opět -2 (AJ + HV, ta AJ je problém u většiny prvostupňových). Nemusela bych učit žádnou z výchov a mít jen M + ČJ + PRV (já bych to nechtěla, ale jsou i tací, co to tak mají), pak jsem na 16 hodinách.

Třeťáci mají obvykle 24 hodin, bez 3x AJ a 1x HV máme 20, minus ostatní výchovy opět 16 hodin.

Čtvrťáci a páťáci mají u nás 26 hodin. Bez AJ a HV, ale s Inf, což opět většina prvostuňových nedává, je člověk na plném úvazku, bez Inf holt hodinu pod plný, bez ostatních výchov klidně na těch 16. Zažila jsem kolegyni, co měla ve své třídě jen M + ČJ + Př (já to měla před 20 lety taky tak, ale měla jsem k tomu druhý stupeň Fy + Ch + Inf, ona měla prostě jen ty tři předměty a o ostatní se dělily ostatní prvostupňové učitelky právě dobíráním do plného úvazku, který většina z nich kvůli angličtině neměla).

No a protože těch nepokrytých prvostupňových hodin je většinou méně, než kolik je jich potřeba na doplnění do plných úvazků, někdo dobírá hodiny i na druhém stupni (obvykle VV, Pč, exoti jako já Fy ~;)). Kdyby chtěl někdo z těch prvostupňových kratší úvazek, proč ne, neubíral by těm z druhého stupně, kde těch kratších úvazků bývá více a ne vždy tak úplně proto, že to dotyčný chce (třeba němčinářům se naplňuje hodně těžko, pokud neučí zároveň ČJ nebo M a takových je málo).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.