| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje babička i mamka osteoporózu měly, babička měla posledních 20 let svého života každý rok zlomenou ruku či nohu. Máma od 65 taky, těžká osteoporóza, neodpovídající věku, nízkozátěžové fraktury apod. V osteoporadně jí řekli, že by se i její dcery měly nechat vyšetřit, tohle je hodně často genetické. Sestře se její gynekolog vysmál, mně ta moje doporučení do osteoporadny napsala, když jsem si o ně výslovně řekla. Čekací doby jsou tam rok, ale to není takový problém, osteoporóza je pomalá nemoc. Navíc se úplně přesně neví, jak funguje, výzkumy si trochu odporují. V osteoporadně na mě koukali trochu divně, většinou se tam odesílají lidé až po opakovaných zlomeninách, a navíc jsem tam snižovala věkový průměr asi o třicet let - bylo mi 46. Ale tu genetickou zátěž uznali a přijali mě mezi pacienty. Každopádně zjistili osteopenii, předepsali Vigantol a kontrolu za dva roky. Výhoda je to průběžné sledování, jestli se to zhoršuje a jak moc. V obzvlášť závažných případech se nasazuje biologická léčba - ale i ta je pomalá, zlepšování se počítá na měsíce až roky.
Ze stravy se prý vápník vstřebává špatně, ten dodávaný vitamin D by fungovat měl. Pokud jde o stravu, prý pomáhá červená cibule, bambusové výhonky, zelený čaj. Jediné, na čem se všichni shodnou, je pohyb - že by těm kostem měl člověk dávat najevo, že je potřebuje.
Já cvičím jógu, což mi připadá fajn - zpevňují se svaly, takže ty kosti mají oporu, a cvičí se tím rovnováha, čímž se snižuje riziko, že sebou člověk někde praští a něco si zlomí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.