přesně tak - vlastník si během svého života může dělat se svým vlastnictvím co chce tj. i darovat. Vzhledem k tomu, že jde o vnučku tak by se ani v případném dědickém řízení neřešilo, že A dědí, B dědí a C dostane jen pár šušňů, protože se mu započítá podíl, který již dostal za života. To se zohledňuje u dědiců ve stejné dědické skupině.
Rodiče obmyšleného vnoučete jsou správcem jeho majetku do plnoletosti. Ostatní POTENCIÁLNÍ dědicové na to mohou mít tak akorát svůj vlastní názor.
Nikdo se mě na to neptal, ale přesto... nepřestává mě udivovat myšlenka "rodiče nemůžou se svým majetkem NIC, protože je to naše".
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.