| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante,

já to sem psala hlavně proto, že se tu řešilo, jak to učitelé dělají, aby děti při online výuce v testech neopisovaly.

Já nastavila takové podmínky, že mohli cokoliv a jediné, co opravdu museli, bylo vyvinout činnost. Dokonce jim ani nevadilo to časové omezení, bylo jim jedno, jestli dopoledne nebo odpoledne, vlastně se pak shodli, že ve dvě odpoledne je dobrý čas.

Mám ten test stavěný tak, že odpovídá požadovaným procentům, takže je domněle objektivní, ale přitom jsou otázky obodované tak, že čtyřku za stávajících podmínek musel dostat každý. A to jsem se spletla, protože se objevily hned tři testy na pětku (pod 20 %).

Kdyby se na to někdo vyflákl úplně, asi bych to chápala víc, než když někdo v danou hodinu zasedne k PC, otevře test, na který má hodinu (a kdyby to odevzdal za dvě, tak ani nemrknu, schválně nenastavuju deadline), náhodně nakliká a napíše nějaká čísla a test odešle. Přitom u některých z nich vím jistě, že to v tom sešitě mají, takže i kdyby byli líní projíždět net a hledat, nebo přihlásit se na můj web, kde mají vše naservírované, tak stačilo sáhnout do aktovky a otevřít. I jsem jim říkala, že mohou, takže ani takový ten pud poctivosti jim nemohl bránit...

Co se týče RVP, ať už bude zrevidovaný, nebo zrušený, teď prostě je jaký je. A že dává dost volnosti v tom, co učit a co ne. Můžeme se dohadovat, k čemu je jim fyzika a nějaká hustota a jestli třeba tyhlety zbytečnosti jako je matika a fyzika neškrtnout jako celek....ale v tomhle případě šlo o nějaké znalosti až na druhém místě, z mého pohledu to byla šance, jak bez větší námahy vylepšit celkové skóre, aniž by mohl kdokoliv protestovat a přitom já měla pro to vylepšení podkaldy...a jim to prostě ani tak za tu "námahu" nestálo ~d~.

A vedle toho se tu řeší nutnost psaní testů pod přísným kamerovým dohledem v čaovém presu, aby se náhodou někdo někam nekoukl...

Moje zkušenost je, že někdo je líný se kouknout, i když to má přímo před očima, zatímco ti, co by se koukli, tak to vlastně nepotřebují, a pokud, tak jen na to, co člověk stejně zapomene, pokud to nepoužívá. Ale jinak myslí a aplikují.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.