| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, co se rozdávání respirátorů týče, moje bezprostřední zkušenost s tím je, že to má smysl.

Oni totiž lidé, kterým ty respirátory dávám, by si je byli jakživo nekoupili sami - protože mají pocit, že oni jsou drsňáci a tohle považují za změkčikost pro starý babči. Takže přijít do lékárny a říct o respirátor je pro ně no go. Dokonce ani "tajně" na netu by si je radši neobjednali, co kdyby se to dověděl nějakej kámoš.
Teď se to pomaličku začíná měnit a někteří z nich už si pořidili vlastní.
Ale v té půlce září, kdy jsem jim je začala dávat, to bylo přesně takhle.
jenomže - když respirátor dostali - "od K., která si o nás dělá starost, to je od ní milý" - tak si ho začali brát aspoň na vysoce riziková místa jako čekárny lékařů a tak. A postupně víc a víc, jak se s tím sžili.

Takže ve výsledku ona "párty" skutečně neproběhne. Výpomoc, která měla být záminkou, proběhnout musí, souvisí se zajištěním základní životní potřeby. Ale proběhne v minimální počtu lidí nutných pro onu věc. A ti lidé buď přijdou v respirátoru sami, nebo jim onen kamarád rozdá respirátory právě z těch, které jsem mu od září nanosila.
A on z nich průběžně rozdával i dřív - třeba naší společné těhotné kamarádce, ... a pak mi ona psala, jak byla šťastná, protože šla na první kontrolu do porodnice a tam byla plná chodba lidí a že byla tak ráda, že má respirátor,... ale že jí samotnou prostě nenapadlo si ho koupit.

A máme jich zatím opravdu dost, počítali jsme s tím s manželem, nakoupili jsme jich hodně v létě a v té půlce září, kdy už bylo jasné, co nastane, jsme jich dokoupili ještě dost navíc, právě proto, že oba takhle rozdáváme. Pro ty lidi je to prostě takhle mnohem snazší přijmout, než kdybychom se je pokoušeli přesvědčit. Třeba někteří, kteří obracejí každou korunu a nosí roušky místo respirátorů z tohohle důvodu, by od nás rozhodně nepřijali peníze "aby si je mohli dopřát". Ale přijmout balíček respirátorů je mezilidsky mnohem snazší a ten vlastně přijali všichni. A používají je :)

JAsně, jsou to kapičky v moři, ale i kapička může někdy někde uhasit sirku:)

A teda čistě prakticky - pro mě je mnohem snazší kupovat respirátory pro jiné lidi, než si lámat zuby na přesvědčování ~t~

Snaha vysvětlit, proč by neměla proběhnout ona "párty", zahrnovala skutečně plynulý třídenní textový rozhovor na téma
"Cože? co blbneš?... Vždyť my to tak máme naplánovaný už od září, přeci teď nebudem měnit plán. ..... No to ani náhodou, když se o sebe tak bojíš, tak nemusíš přijít, ale prostě takhle, jak jsem ti řek, to proběhne... No tak teda těhotná B. bude mít roušku nebo respirátor a možná i někdo další, seš konečně spokojená?.... Měla bys zapracovat na svém strachu, škodí tvojí imunitě.... poslední text byl ten, který jsem sem dala~t~" Na jehož základě byla "párty" zrušená :) Ale chvílema jsem měla opravdu pocit, že se uvysvětluju do bezvědomí. Protože "poslat někam" by nic neřešilo, zaprvé by party proběhla (velký špatný), a zadruhé by mě to mohlo stát narušení vztahů (velký špatný). Takže výsledek je nejlepší, jaký mohl být, party neproběhne, vztahy zůstaly stejně těsné jako předtím...a bonus je, že minimálně tenhle jeden kamarád to postupně začal zvnitřňovat a dohlížet dál a začal ovlivňovat i lidi kolem sebe, že teda "K. nevyváděla ze strachu o sebe, ale ono je to hele složitější..." .takže věřím, že na tomhle místě vznikl malý ostrůvek pozitivní deviace, který možná vytvoří zas další ostrůvek...:)

Jo, a nejvíc ve vysvětlovacím procesu zabralo přirovnání se sirkami. Proto jsem sem ten původní text dala, kdyby náhodou někdo podstupoval podobnou vysvětlovací anabázi, tak by mu to třeba mohlo být k užitku :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.