| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To ar, dávají se prevetivně, když je to potřeba.
Předpokládám podle tíže příznaků. Když už se člověk dostane až do nemocnice, tak to bude nejspíš hromadněji.
Rozhodně je ale potřeba si to nepředstavovat tak, že je to nějaká univerzální clona proti bateriím. Opravdu je možné vypěstovat nějakou bakterii, na kterou to konkrétní ATB nezabírá. Zažila jsem osobně, atb ( ne běžná, určená pro těžší případy) pobila vše kolem, kromě jednoho hajzlíka, ten se strašně namnožil. Pak mi dávali něco, co jsem si musela vyhledat, do té doby jsem o tom sotva slyšela, něco z karbapenemů. To zabralo. Ale všechna ta snaha vyhnout se infekci prevetivními atb byla nakonec k ničemu a nebýt těch záchranných infuzí, bylo by to hodně špatný. ~d~ Co na to játra, o tom radši nemluvit...
Proto je obecně lepší, když se naberou kultury a atb nasadí podle citlivosti a ne naslepo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.