| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Filipe, pro mě perzekuce byla už to, že baba z uličního výboru KSČ chodila kontrolovat, jestli máme na 1. a 9. 5. na oknech české a sovětské vlajky a pak se vyjadřovala k mému potencionálnímu studiu na SŠ. Že moje spolužačka nedostala doporučení ke studiu na gymplu, ač měla samé jedničky, protože její otec podepsal 2000 slov. Že nám na první třídnické hodině suše oznámili, že jsme všichni v SSM a Franta Flinta je náš předseda. Že o třídu výše vyhodili tři kluky těsně před maturitou ze všech škol v ČSSR, protože na výletě do Prahy poslouchali z kazety nahranou Chartu 77. Že když umřel Brežněv, museli jsme se všichni v práci povinně podepsat do smuteční knihy, kontrolovalo se to. Že mě z práce poslali povinně do Krajské politické školy na týdenní školení v marxismu-leninismu, ačkoliv jsem z této "vědy" měla státnice. A jiné a jiné pikošky. Už si to ani všecko nepamatuju. A to mě nemuseli ani šikanovat policajti, ani jsem neseděla ve vězení kvůli politice. Chtěla jsem si jen žít v poklidu svůj obyčejný život, nebyla jsem žádný disident, ani nikdo v mém okolí. Že existují nějací disidenti jsem se dozvěděla až těsně před revolucí v r. 1989.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.