| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Celkově zajímavá debata.. hlavně v nočních hodinách. Váhám, zda nezaložit samostatné téma. Je jedna věc, co mě nejvíc zaujala..a to absence příkladů nonverbální komunikace, třeba v příkladu "hospoda"..

Podle mě nelze použít jeden mustr a pak vyvodit- je/není manipulace. Vždyť každá jednotlivá podobná situace je souběhem mnoha okolností. Jako počet osob, jejich vzájemný vztah i to, co se řeklo předem atd atd.. plus právě ta nonverbální komunikace.

Je rozdíl, zda jedu na kole, máme za sebou zatím málo km, vidím hezkou hospodu a při jízdě poznamenám : jee hezká hospoda.. nebo zdali už se vlečeme déle, já přibrzdím, nebo pro pěší, zpomalím krok a s určitým pohledem, nebo zabarvením hlasu pronesu stejnou větu. A podle toho, jak zněla dohoda na začátku výletu, jaká je skupina zúčastěných, jakým tónem to pronesu atd atd... prostě až po zvážení všech okolností bych si dovolila vyvodit závěr, zda to bylo či nebo myšleno manipulativně....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.