| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

" Držet dítě doma přes jeho jiné přání, nevede k dobrým vztahům. Raději nějaký kompromis, třeba dohoda o pravidelném ježdění domů. Přinucené dítě tam bude přesně do své plnoletosti a ani o den déle. ""

Renko máš sice pravdu, ale zas ne každé dítě by to hrotilo až tak moc. Ale samozřejmě zákaz není dobré řešení. A samozřejmě pokud jednou rodič něco povolí, těžko se to bere zpět, kor u puberťáků.

Na druhou stranu jsou tu další aspekty, třeba finanční. Zakladatelka platí snad několikanásobek toho co intru (nevím, už se mi nechce hledat pozpátku), a to není zrovna sranda, navíc asi je samoživitelka.
Tohle by třeba pro mně byl docela zásadní důvod pro to hledat ten intr.

Já jsem třeba v tomto věku kdysi chtěla odejít z intru na privát s kamarádkou. Rodiče sice neskákali nadšením, ale nezakázali to, nicméně jsem dostala na měsíc částku co mi můžou maximálně dát a s tím jsem musela vyjít. Zbytek si vydělat na brigádách v létě apod.

Zpětně si myslím že to bylo hodně výchovné. Ono "chtít" se dá leccos, pokud to platí někdo jiný. Ale když pro to už musím něco udělat, omezit se, vydělat si, tak to už je jiná. A naučila jsem i hospodařit. Byla to rozhodně užitečná doma, ale považuji za lepší že jsme takto "hospodařit za vlastní" začínaly ve společném bydlení s kamarádkou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.