Přidat odpověď
Ještě přidám jeden dotaz a odpověď, ze stejného zdroje:
Dotaz:
"Jsme s přítelem rok a půl, vztah začala narušovat jeho neopodstatněná žárlivost. O problému jsme mnohokrát mluvili, pokaždé uznal chybu a konstatoval, že si nevěří.
Přítel si nachází situace, kdy se prý na někoho dívám, někdo mne zaujal atd. Problémem jsou témě jakékoli situace, kdy se mohu dostat do styku s jinými muži (jízda tramvají, brigáda, budoucí nová práce…). Taktně vedená rozmluva s rozborem situace, důvodů, pochybností a vysvětlení nejasností většinou zafunguje, ale téměř pokaždé je to celodenní vyčerpávající boj."
Odpověď:
"Je velice pozitivní, že spolu o problému hovoříte, že to je váš partner ochoten rozebírat ... to není obvyklé ... Vypadá to, že není ještě patologickým žárlivcem. Ti totiž nejsou schopni přijímat logické argumenty, které by vyvracely, že je partnerka nevěrná, nebo že při každé příležitosti flirtuje s cizími muži.
... děláte maximum, ale stále to nevede ke kýženému výsledku. Je tedy zřejmě třeba něco udělat jinak. ... váš partner by měl zapracovat na svém sebevědomí a rozvinout svou nezávislost. Hlavně by vám však měl začít více důvěřovat nebo se o to alespoň pomalu pokoušet. Vy můžete udělat to, že ho nepřestanete utvrzovat v tom, že jej máte ráda za to, jaký je, že jste si vybrala právě jeho a nikoho jiného. Pokud vám na příteli a vztahu záleží, připomínejte mu to. ... nebo doporučte návštěvu odborníka, možná by to od něj přijal lépe."
Předchozí