| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Yuki,
tak jsem kvůli tobě zapnula noťas, protože se mi nechce to ťukat do mobilu. ~;)

Předně - "obrovské množství nadaných dětí", to mám chápat tak, že nadané děti jsou něco, co se běžně přehrabuje vidlemi (takže to vlastně není nic výjimečného, ale obyčejný "šedý průměr"), jen to není vidět a škola je od toho, aby z nich to nadání dolovala, ať chtějí nebo ne?
Já samozřejmě nerozporuji, že se čas od času stane, že chytré dítě, zejména pokud má poruchu chování/učení nebo je v nějakém směru nezralé působí jako "méně chytré" a tento postoj mu škodí. Měla jsem ale za to, že se bavíme o dětech, jejichž nadání je zjevné až tak, že si ho někdo všiml, aniž by ho předtím kdokoli "rozvíjel". Neumím si představit ani jen obyčejný zájem alespoň "průměrné hloubky", který by zakrněl jen proto, že se neustále někým zvenčí nerozvíjí, zvlášť v době, kdy jsou tak obrovské možnosti zdrojů jako dnes. I "klackaři", co se zajímají o "nízké věci" typu lepení letadélek nebo sbírání kartiček s hokejisty mají dost prostoru, jak své zájmy realizovat, a nadané mají ten bonus, že jsou nadané, tudíž ze samotné podstaty nadání mají poněkud širší obzor.
Pokud vaše modelové příklady spadají do kategorie "nadané děti s handicapem", dejme tomu. Ale nadání není handicap, nadání je výhoda, a vysoké IQ neznamená, že se jeho majitel "nemá s ostatními o čem bavit". Pokud se ale bavíme o normálních chytrých dětech, tak podporu ze strany školy potřebují v první řadě ty, které pochází z horších socioekonomických poměrů, protože ty doma nikdo "rozvíjet a podporovat" nemůže.
Roky tu čtu, jak jsem strašná matka, když jsem nechala dítě "na obyčejné základce" a podporovala jeho zájmy sama. Jenže žádná škola na světě nebude a nemůže investovat do jednoho dítěte ani tolik času, ani tolik peněz, skupinová výuka "nadaných" dle vašich představ je pořád prefabrikát a "stádnost", kterou na druhé straně opovrhujete. A individuální si holt musí každý rodič obstarat sám - a když na to nemá a dítě je opravdu mimořádně nadané, pak teprve má dostat pomoc "od státu". Tu prostě "víc" potřebují děti s handicapem, ne ty, které dostaly od přírody bonus navíc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.