| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lassie,
my třeba žádný kontakt s těmi oslabenými nemáme. Děti jsou v domškole už pátým rokem, manžel na HO, já moje brigádičky taky z domova. MHD nejezdíme (pže tu žádná není :-)). Takže nevidím důvod, proč bych nemohla třeba na lyže nebo si jít koupit žehličku, když mi ta stará umřela.
Ano, když mi kamarádka řekla, že nepřijde na kafe, protože učitelka její dcery je pozitivní, tka jsme kafe odložily o dva týdny - a pak o další dva, protože mezitím jsem já dostala nějakou rýmu (bez teplot, fakt rýmička na tři dny), ale riskovat, že to není jen rýmička a ona to zatáhne domů do rozsáhlé rodiny... tak jsme se holt viděly až po delší době. Ale nezastavil se kvůli tomu život všech ve městě, jen ti rizkoví (napřed ona, pak já) na pár dní omezili zbytné věci.

A existuje dokonce i studie o tom, že dlouhodobý stres z represí (např. z lockdownu) vede k rizikovému chování - že lidem fakt potom "hrábne" a udělají něco, co by normálně ani neměli potřebu dělat (předávkování se drogama, divoké večírky atd.). Kdyby lidi měli možnost žít jen s nějakými mírnými omezeními, tak by se nedostali do stavu, že pak udělají nějakou hovadinu. Omezení typu zda může mít člověk kávu v kelímku a jestli může jít lyžovat (zrovna u lyžování fakt nechápu - kolik je v Česku kabinkových lanovek na sjezdovky?), jsou v principu nesmyslná a velmi omezující - a lidi hledají cesty, kudy z toho ven (viz. sáňkování na sjezdovkách) - ale pak budou porušovat i ta příčetnější pravidla...

Za mě - mělo by to rozhodování být na úrovni jednotlivců - tak, jako my jsme s kamarádkou usoudily, že kafe počká, tak chci mít tu volbu, že pojedu na ty lyže nebo si koupím žehličku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.