| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To co napsala Sam působí hodně cynicky na první pohled, ale "neperspektivní" pacienti prostě jsou. Neperspektivní pacient byl můj otčím, kterého už nechtěli napojit na výživu, když si v posledním stadiu rakoviny vytrhal kanyly a nové už nešly napíchnout. Tenkrát nám lékař na onkologii řekl, že na přístrojích by se jen prodlužoval stav, kdy se pohybuje mezi životem a smrtí. Nebo moje tchyně, které narkóza při amputaci cukrovkářské nohy natolik poškodila(už dávno nemocné) srdce, že se ve stavu mezi životem a smrtí pohybovala asi měsíc, od operace do své smrti. Rodina byla ráda, že zemřela, protože ji nepřáli život ležáka.
Co se týká aktuální situace, tak na komplikace způsobené covidem zemřela maminka moji známe. Bylo ji 89, trpěla stařeckou demencí a byla již několik let ležák. Taky bych ji nazvala "neperspektivním" pacientem, jelikož si myslím, že smrt pro ni byla vysvobozením. A je mi jedno jak cynicky to zní.
Co mě děsí, je ekonomická situace. Peníze se nedají tisknout donekonečna. A budou chybět i ve zdravotnictví. Takže je dost pravděpodobné, že standart lékařské péče na který jsme zvyklí, půjde rapidně dolů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.