| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lassie, já chápu a souhlasím s restrikcemi a omezním právě z tohoto důvodu. Jsou opravdu lidé, kteří to vidí, tak jak píšeš, já jsem slyšela názor, že holt vždycky byly mrtí, za první světové války a časů španělské chřipky... a že lidé potřebují pracova a vydělávat. Když jsem tomuhle člověku namítla, že holt tedy budou ekonomické "mrtvoly".. tak nějak pochopil.

Ale samozřejmě my moc vadí nesmyslnost restrikcí, začnu poměrně drobnostmi ale např. není vůbec povinné pro rodiče, které vodí a vyzvedávají děti ve školce si u vchodu vydezinfikovat ruce a oni to nedělají - je to drobrovolné. A přitom tak levné a snadné a účinné opatření. No a na druhous tranu knihovny v Praze nesmí vydávat knížky přes okénko, protože to není bezkntaktní. Přitom jaké je tam riziko ? Knihy jdou pak doma (nebo v knihovně po vrácení) ponechat v karanténně. Děti nesmí na ledové plochy bruslit, přitom rekreačně jde zabruslit i s rouškou, děti by měly povyražení, riziko při sníženém stavu dětí na ledové ploše je podle mne minimální. Jsou zavřené vleky, proč, když na pomě, kotvě.. jde mít roušku, na velku a ve frontě jsou přirozeně velké rozestupy (lze mít i roušku) a rozestupy jdou organizačně snadno zvládnout. Jediné oprávněné je podle mne uzavření kabinových lanovek. Ne zavřou vše - ptám se proč ? Napadá mne jen, že KDO ASI VLASTNÍ VELKÁ LYŽAŘSKÁ-VLEKOVÁ CENTRA, jaké dostanou náhrady a komu co za to zůstane za nehty ? Teď je sníh, ale ze začátku to vypadalo na moc špatnou sněhovou sezonu - jisté náhrady (a mohou být velice velkorysé, žádné opotřební zařízení, náhrady na zěmstnance-narychlo zaměstnané příbuzné a známé... a o náhradách se mlčí, ekonomická data se tají. Jinak důvod nevidím. O tom, jak vláda nedává informace k tomu, jak jsou rozdělovány podpry, náhrady a dotace již víme. Nejsou informace zdravotnické ani ekonomické.
Ale květinářství jsou otevřené prý z pietních důvodů :-)) KDO je vlastní ? BABIŠ
Vláda to dělá špatně, špatně. Začala jsem drobnostmi, knihovny, ledové plochy jsou ještě maličkosti... ale pomohly by po psychické stránce lidem. My od začátku restrikce dodržujeme a už mi také dochází baterky. Na jaře jsme se nesetkávali s nikým, teď už na to také nemáme. Děti jsou ve velké sociální izolaci. Někdo je na tom lépe (má dům, les za humny.. chalupu, může teď na zasněžené hory. Nejsme na tom nejhůře, bydlíme v bytě, ale je velký, v okolí máme otevřené hřiště (alespoň že to teď na podzim nechali, na jaře bylo zavřené), já se chodím koupat-mohu dělat sport do Vltavy, děti ale své sporty dělat nemohou, tatínek s nimi začal chodit běhat, máme naštěstí kde.. to jsem trochu odbočila od tématu. Chci jen naspat, že na tom nejsme nejhůře ani nejlépe a už toho je nějak moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.