| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Při přípravě na hodinu, kdy jsem si dělala průzkum na netu, kde všude najdeme slovo "organický" jsem narazila i na výrobek, u kterého je mimo jiné napsáno:

"XY na mytí ovoce a zeleniny je velmi jemný přípravek a vůbec neovlivňuje chuť mytého ovoce ani zeleniny. Tímto produktem umyjete potraviny bezpečněji nežli přípravkem na ruční mytí nádobí, jelikož XY je vyroben výhradně z přírodních látek.
Před použitím protřepat, jednoduše nastříkejte na ovoce nebo zeleninu lehce napěňte, pokud je to možné (toto je vhodné například u citrusů a jablek) nechte působit cca 20 – 30 vteřin smyjte vlažnou nebo studenou vodou při mytí listové zeleniny je možné prostředek rozředit v lázni s vodou, poté důkladně opláchnout"

Zůstala jsem na to nevěřícně koukat. Nikdy by mě nenapadlo mýt ovoce nebo zeleninu prostředkem na nádobí. Vždycky jsem ji myla jen tekoucí vodou, citrusy tedy v teplé vodě, pokud jsem potřebovala kůru použít. Dělají to tak všichni v rodině naší i manželově. Zatím nikdo bídně nezhynul na otravu pesticidy. Manželova babička zemřela ve věku 94 let, moje je v 86 ještě dost čupr.

Opravdu jsme tak nekultivovaní? Vážné i nevážné komentáře sem :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.