| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko,
zrovna je tohle téma u nás na tapetě. Dcera se v létě sestěhovala s přítelem do podnájmu a syn se bude stěhovat s přítelkyní do podnájmu teď v únoru. Zůstaneme s manželem ve velkém domě sami.Dům jsme kupovali dvougenerační,který jde předělat i na další třetí menší bytovou jednotku. Brala jsem to jako pro sichr. Ne,že bych chtěla s mladými bydlet,ale kdyby to jinak nešlo,tak se pohodlně všichni vejdeme. Ideální je,ale myslím,když mladí bydlí sami. Dcera mi zrovna teď v týdnu říkala,že zvažují jestli si nevzít něco na hypotéku,že,když platí pronájem,tak můžou platit hypo. Přiznám se,že mi jejich uvažování přišlo trochu odvážné. Já asi nejsem takový střelec a vím,co to obnáší platit hypotéku a uvázat se na 20 let. Byť samozřejmě hodnota domu výrazně vzrostla. Jen,že jsou mladí,budou třeba chtít časem rodinu a mít na krku tu hypotéku je závazek. Je to jejich rozhodnutí, já jim do toho kecat nebudu.
Je to těžké rozhodnutí,když hodnota realit roste pořád nahoru a oni mají život před sebou. Pokud se rozhodnou vzít si hypotéku,tak budou šetřit na všem. My to máme s manželem opačně. Nejdřív jsme si i s dětmi užili a potom,když už jsem měla děti starší jsme si vzali hypotéku. Která varianta je lepší neumím posoudit. Každopádně hypotéka je prostě koule na noze.
U vás nejde,že si vezmete hypotéku na sebe s manželem? Syn může bydlet u vás a z ušetřených peněz za pronájem platit hypotéku a pomalinku rekonstruovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.