| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Stará Huso, tak ono asi taky záleželo na tom, kde ti lidé hospodařili. Pokud v úrodném Polabí nebo na Hané, tak asi byli v jiné situaci, než malorolník v podhůří nebo třeba na bramborářské Vysočině. Já vím hodně právě o životě na Vysočině a v podhůří, jak šumavském, tak podkrkonošském. Mě totiž nikdy nebavily vesnické chlastačky, ale jako holku z vesnice mě zajímalo, jak se tam žilo. Nejen v 50.letech, ale i za války a kam až si ti lidi pamatovali. Takže o vesnické chlastačce jsem si sedla mezi starší rozumné sedláky a ptala se jich, jak se žilo za války, jaká byla 50.léta na vesnici v porovnání s léty 70., jak to tam kdy chodilo. A oni, když viděli, že mě to fakt zajímá a že o tom něco vím, tak se rozpovídali. Nebyly to drby "kdo s kým", ale fakt povídání, jak se tam žilo dřív. Oni byli šťastní, že si mají s kým popovídat, já byla vděčný posluchač, kterému se dalo i říct, jak odrbávali nejdřív fašisty za války a jak potom komunisty za jejich režimu. A historky to byly fakt zajímavý, to povídání taky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.