| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jinak tedy moje vzpomínky se spíš blíží tomu, co psala Stará husa.
Nikdo se mi nevěnoval "jako dítěti" v tom smyslu, že by mi vymýšleli speciální dětský program, hráli si se mnou nebo mě třeba brali na nějaká dětská představení.
"Věnování" se spočívalo v tom, že jsem byla s babičkou do pěti let doma a asistovala při různých pracech typu věšení prádla, chození "na mandl", na nákup, na poštu, na tajňačku do kostelíčka. Na hraní byly určený jiný děti, takže se mnou šla babička ven na písek, kde krafala se sousedkami, nebo k nějaký sousedce domů - měla v baráku kamarádku, která byla taky v domácnosti a měla stejně starou vnučku, takže babičky někde v kuchyni kecaly a my si měly hrát spolu. Nebo mě poslala k sousedům samotnou, pamatuju si třeba dodnes, že na patře bydlela nějaká Andrejka Stankovenová, ke který jsem chodila, když mi byly tak tři nebo čtyři roky.
Dokud žil děda, tak se o víkendech jezdilo různě po hradech a zámcích a jiných pamětihodnostech. Když děda umřel, tak jsem většinou jezdila "k někomu" - třeba ke kamarádce na chatu, a tam se nám také nikdo nevěnoval, pokud teda zrovna nechtěla její maminka pomoct vyplít jahody nebo něco na ten způsob.
Zkrátka nikdo nevymýšlel a nerealizoval extra program pro děti, děti se přizpůsobovaly tomu, co dělali dospělí. Jo, někdy jsme doma hráli pexeso, člověče nezlob se nebo karty, případně deskový hry, ale nebyl to žádný pravidelný program, byly to nárazové aktivity, když měli dospělí čas a náladu. Pravda je, že babička milovala žolíky a ty jsem s ní tedy hrála furt, ale zase - byl to její program, jí to bavilo, mě ne. Já po pár letech věčnýho hraní měla žolíků plný zuby, takže mě babička nutila do hry vydíráním typu "upekla jsem štrůdl, ale dám ti ho, až si se mnou zahraješ žolíky". ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.