| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moniko, ok, to byla první půlka mého příspěvku. Pokud tam ten šuplík není k nalezení (což se samozřejmě stát může), celá druhá půlka mého příspěvku je o tom, že tě škola a předchozí studia připravila na to umět si to dohledat (za našich časů v knihovně encyklopedii, nyní spíš vhodný zdroj na internetu), který možná ten šuplíkm otevře. Nebo neotevře. Ale hlavní podstata mého příspěvku byla o tom, že z hlediska vzdělávání a vzdělání je jedno, jestli si pamatuješ terpeny, ale je důležité se během té ZŠ a SŠ naučit se učit, naučit se třídit zdroje a mít potom na co navazovat při specializovanějším vzdělání (myšleno navazovat na znalosti, co mám) a jak navazovat (myšleno právě to umět číst, vypíchnout si ty nejdůležitější informace, vybírat si relevantní zdroje atd.). Takže schopnost zapamatování terpenů a jejich vzorce evidentně není to kruciální ve vzdělání. Polemizovala jsem s tím, že ze ZŠ si toho pamatujeme málo, takže je to tak nějak skoro jedno, jestli tam děti jsou, jestli se něco učí, nebo ne, protože stačí číst, psát a kupecké počty, nic jinějop si stejně nepamatujeme. Jenže podle mě to "pamatování" něčeho není to nejpodstatnější, jde o to naučit se učit a číst (nejen rozpoznat písmena, ale opravdu chápat text). Vymezovala jsem se tu proti tomu, když něco podobného psala Romana před několika týdny nebo měsíci, i teď mě tenhle názor zaskočil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.