| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Okolíku, mně tady ta naprosto nesmyslná diskuse a kecy připomněly situaci, která se udála těsně před naším vstupem do EU. Tehdy jsem na poště tlumočila Holanďanovi, sběrateli poštovních artefaktů. On se na poště nebyl schopen domluvit a chtěl po úřednici nálepku, označující zásilku s živými zvířaty. Nálepka byla zadarmo, ale úřednice mu ji odmítla dát!! Tehdy mi řekl, proč se chceme cpát mezi vyspělé země, když neumíme jazyky, nikde se tu nedomluví a navíc jsme děsně neochotní. Styděla jsem se moc, snad za celou republiku, protože měl pravdu. A hele, uplynulo 17 let!! od vstupu do EU. Na úřadě se cizím jazykem nedomluvíš (byla jsem tam se zeťem před 3 týdny. Úřednice měly nejdřív spoustu keců o GDPR, ale když jsem se mile usmála a řekla, že klidně odejdu, ale s pánem se teda budou muset nějak domluvit, protože česky neumí, tak šlo celé slavné GDPR stranou, já mohla zůstat a tlumočit. Nedomluví se ani mladí, co mají prokazatelně maturitu a minimálně angličtinu se učili nejméně 13 let! Nedovedou sesmolit ani jednoduchou větu a o nějaké domluvě nemůže být ani řeči. Kdyby místo výuky angličtiny ve škole hráli v parku kuličky, bylo by to stejné a byli by aspoň na zdravém vzduchu), jsme neochotní (viz moje příhoda v metru, cosi podobného jsem zažila i v bance). Lidi jako je K_at tomu ještě nasadí tu správnou korunu, protože podle nich je člověk, co ještě nikdy nejel s kočárkem v metru totální blb, neschopný se postarat o malé dítě, a místo aby mu pomohli, tak se mu ještě posmívají a mají uštěpačné a nevhodné poznámky. Je mi z toho neskutečně smutno a: https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
Proboha, my fakt chceme patřit k vyspělým zemím? Vždyť děláme všechno pro to, aby před námi bylo i to Somálsko!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.