| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To mě skoro rozbrečelo. I když se snažím nečinit jiným, to co bych nechtěla sama. Přesto mi to pak někdo takto jako ty tak předá. Možná v reálu i z těch, co neuklízí, neumravní své děti, neupevní své trampolíny, takže při vichru mi sedřou vrata garáže. Když upozorním , že jsou v předpovědi další bouře a poryvy větru, tak řeknou jen " já ty trampolíny přece uklízet nebudu "... protože co by bába chtěla.
opravdu už neexistujení nic jako chování ve prospěch všech? vím , že jsem naivní idealista. Tady se vždy poučím, že žiju v jiném kosmu.
chápu, vypadá to, že jsem zpovykaná osoba, co by chtěla nevímco po sousedech ( trochu umravnit děti, upevnit trampolínu před vichřicí, úklid společných prostor ) . už i mně to začíná připadat, že bych chtěla něco navíc, něco , co není běžné a co by bylo jak nějaká služba pro mě osobně - a mám pak problémy to s mladými, statnými lidmi vůbec nadnést. diskutovat. Sama žena. Protože z pozice mladé obyvatelky mezi starými před 20 lety jsem se nepozorovaně dostala asi do pozice stará bába, co chce po ostatních úklid a zajištění majetku pro případ větru. Protože jsem tu v domě ( 4 byty ) sama, která by úklid a údržbu chtěla, po dnešních lidech ( dříve, za mé babičky atd. to v domě bylo běžné , nějak samospádem - úklid atd. a to měli asi více co dělat v domácnosti ), tak jsem ta nepříjemná a mně osobně je to opravdu těžké , jako pravému introvertovi. Trápí mě to. že se snažím uklízet a vyřídit věci jen sama. Dva roky mě stálo jen vyřizování nové střechy, která už protékala horem spodem, ale nikdo nebyl schopen svolávat společné schůze, přečíst nabídky, zhodnotit, vybrat, zorganizovat. A to jsem člověk úplně neakční, který je zvyklý se vézt.
Jakoby to bylo novou normou - nikdo po nikom nic nemůže vyžadovat probůh, vše je jen dobrovolné na základě pocitů lidí, kteří ale žádnou odpovědnost kromě sebe necítí. To je to , co je naším cílem? Pěkná svoboda bez jakékoli povinnosti? ano, čtu tu občas, jak je to dobré a žádoucí. v praxi to nedokážu ocenit. Do budoucna mi to nedává výhled

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.