| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/108560/byl-to-ocistec-exkluzivni-rozhovor-s-doktorem-vorackem-narcenym-boritelem-ceskych-olympijskych-snu.html

"Pražská hygienická stanice již oznámila výsledky svého šetření. Vyplývá z něj, že původce nákazy jednoznačně určit nelze. Hygienici na tiskovce uvedli, že z trasování vyplynulo, že Vlastimil Voráček přišel ještě před cestou do styku se třemi rodinnými příslušníky, u kterých byla po jeho odletu zjištěna nákaza. Tato informace ale není přesná. Sám doktor Voráček k tomu Reflexu upřesnil, že pozitivně testovaní byli tři dny po jeho odletu manželka a tchyně, syn ještě o další tři dny později po návratu z Říma.

On sám byl ale v kontaktu jen se svou ženou den před odletem ve čtvrtek večer. „Paradoxně jsme byli oba ve čtvrtek na testech a oba jsme vyšli negativní. Já jsem se testoval kvůli olympiádě a moje žena byla na testech proto, aby mohla doprovázet na kontrolu do nemocnice matku. Sešli jsme se večer krátce doma v době, kdy jsem balil, seděli jsme venku na terase. Oba jsme v tu chvíli měli negativní test. Ona pak odjela. Moje žena pak byla testovaná pozitivně 3 dny po mém odletu (v pondělí pozn. red.), protože na sobě pozorovala klinické příznaky. Pokud bych nákazu tušil, určitě bych do letadla nenastoupil,“ uvedl Vlastimil Voráček."


"Viroložka Hana Zelená v něm podezření na Voráčka jako původce nákazy zpochybnila s odkazem na příliš krátkou inkubační dobu.

„Pokud by měl Vlastimil Voráček nakazit Ondřeje Perušiče až během letu, pak by musela být inkubační doba u Perušiče ani ne dva dny. Spíš méně, protože i u Vlastimila Voráčka se musela nákaza během cesty letadlem teprve rozbíhat. Nevím, jestli to je možné, inkubační doba se obvykle uvádí 3–7 dní. I když u varianty delta může být údajně o něco kratší.“ Odborníci oslovení Reflexem současně upozornili, že pokud by byl Vlastimil Voráček skutečně původcem nákazy, pak by bylo nutné přehodnotit dosavadní lhůty, po které jsou testovaní lidé považováni za bezinfekční, stejně jako inkubační dobu delta varianty. Stejná situace by se totiž mohla opakovat kdykoliv a kdekoliv."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.