Přidat odpověď
Rodič takovou věc nesmí dělat.
Je to naprostý nonsens.
Je to klidně i důvod pro změnu výchovy atd.
Ještě jsem se s tím v praxi nesetkala, ale často se setkávám s tím, že při rozvodovém řízení instalují rodiče do mobilu dítětě šmírovací (nahrávací) aplikaci, takže si "kontrolují", o čem si dítě povídá s druhým rodičem. Soudy to striktně "zakazují", resp. omlacují to tomu rodiči tvrdě o hlavu a nemají problém upozorňovat rodiče, že to může mít důsledky... (oni to na sebe ti rodiče taky většinou prásknou sami, když začnou tvrdit, co ten druhý (v jejich očích samozřejmě hnusák) rodič tomu dítěti říkal, na čem se s ním domlouval a tak).
Samozřejmě záleží na všeobecných konstelacích v rodině a v jejich rozvodovém sporu. Ale ten šmírující rodič si celkem pod sebou podřezává větev (nejen z hlediska psychologického - že si rozbíjí vztah s dítětem, ale i z hlediska právního...).
P.S. Já samozřejmě chápu, že v rozvodu se i jinak normální lidi chovají jak naprostá hovada. Čili dala bych mu "po čumáku" - čili důrazné upozornění, že takto ne, což samozřejmě nejlépe snese od svého advokáta...
ČIli - můj klient by po mě dostal po čumáku. Je-li to pro mě protistrana, napsala bych jeho advokátovi kolegiální upozornění na to, co dělá a nechala to na něm, aby mu domluvil. (obé za předpokladu, že jinak je s ním dítě rádo a šmírující rodič se o něj jiank příkladně stará...). Je-li to i jiank problémový rodič, neváhala bych tuto skutečnost použít proti němu, čili vytáhla bych to na soudu.
Předchozí