| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje dítě od malinka poslouchalo anglické písničky, a taková ta krátká videjka pro nejmenší děti před usnutím - hlavně z toho důvodu, že v češtině tehdy nic podobného ani nebylo. Ve třech letech se ukázalo, že ty písničky umí krásně a bez přízvuku. Tak od 4 let měla ráda videa youtuberů, jak si někdo hraje s normální mi hračkami a vypráví k tomu příběh. To bylo taky jen v angličtině. Musela jsem si sní pak na to hrát, ale dcera vyžadovala angličtinu, takže jsme si hráli, jakože si hrajeme, nebo jakože natáčíme video a vše anglicky. Chodila taky na kroužek od těch 3 let, kde se mluvilo česko-anglicky, protože tam byly děti cizinců. Kolem těch 4 let občas něco anglicky sama řekla a já se s ní snažila vést rozhovor v angličtině, stejně tak moji příbuzní. V jejích 5 jsem už nestíhala její slovní zásobu, která se prostě přirozeně zvětšovala, protože na nejrůznější videa koukala stále. Bavily jí dinosauři, nebo vždy 10 největších/nejzáhadnějších ....čehokoli (zvířat, zvuků, podvodních tvorů), to koukala pořád dokola, až to uměla nazpaměť. Musím říct, že nebyl můj záměr mít dvojjazyčné dítě, ale ona k tomu tíhla. V češtině moc podobných videí není a už vůbec ne pro menší děti (teda aktuálně nemám přehled). Starší dcery klasicky pubertálně opovrhovaly českými interprety, muzikály, vše muselo být v originále a malá jim to žrala, chtěla být jako ony. Některé filmy chce pouštět v češtině, někdy zas jen v angličtině, slovní zásoba není určitě taková, jako kdyby žila v Anglii, ale mluví jako rodilý mluvčí - bez přízvuku a plynule. Dokonce se jí líp popisují některé situace v angličtině, než v češtině, spontánně na mě mluví anglicky, když mi chce něco říct.
Je to super, bude mít mnoho výhod, že se takto nenásilně sama naučila. Ale je plachá, ve škole si všimli krásného přízvuku, ale jinak se nerada předvádí a vlastně neumí překládat, jak je ve škole vyžadováno, takže zas tak nevyniká (asi). Ale dokonce čte anglicky lépe než česky, což sama koukám, protože s češtinou a čtením jsem tu zakládala nejedno téma.....a nikdo jí to neučil. Myslím, že je to prostě o zájmu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.