| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Poli,
jsou lidi, kteří umí, chtějí a POTŘEBUJÍ být sami. Já to mám taky - a protože jedno naše dítě je absolutně netáborové a nekroužkové, a neměli jsme nikdy babičky, tak jsem sama doma byla za osmnáct let fakt párkrát. Děti jsou šestým rokem v domácím vzdělávání, poslední rok mám doma i manžela. Který mojí potřebu samoty nechápe (naštěstí to alespoň respektuje). Moje řešení jsou moje koníčky a zájmy, kdy jsem venku z domu.
A tvrdé hájení mého prostoru. Od pravidel typu "od jídla - obzvláště ranní kávy - vstávám jen v případě požáru či tepenného krvácení - u jídla neřeším úkoly, nepodepisuju žákovské ani nic takového", až po to, že když nahlásím, že si jdu zalézt do ložnice, tak opět platí pravidlo "jen požár a tepenné krvácení".

Tvoji kluci jsou dost staří na to, aby mohli vařit sami. Uvařit těstoviny, ohřát na pánvi masové koule a zalít to omáčkou ze sklenice, by měl zvládnout i ten dvanáctiletý. Dále vařit větší množství a pak ohřívat. Já dělám často věci v pomalém hrnci, a máme to na střídačku s rýží / nokama / těstovinama / bramborama (jak se co hodí). Navíc jestli chodí do školy, tak mají teplé obědy ve škole - a míchaná vajíčka s chlebem, či rohlík se šunkou je taky platná večeře. Moje děti mají každý jeden den v týdnu komplet úklid kuchyně (myčka, utřít linku, sklidit všechno z linky, umýt sporák, zamést). Jako ne, že by to dělali s písní na rtech a perfektně, ale udělají.
Vaření je nakonec začalo bavit - nic složitého, ale udělají.

Další věc - u nás jedno dítě je outdoorové a introvert, zjistila jsem, že se mi vlastně s ním dobře jezdí na lyže a výlety a túry. Jsou věci, kde člověk nechce být sám (např. na běžkách v divočině), a tohle dítě nemluví a vlastně nic nechce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.