| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moniko,

když žili na českém území od středověku, tak tím spíš by už měli být dvojjazyční. No dobře, chápu že obrození přišlo až v 19. století, ale za těch 20 let, co bylo Československo, se dalo leccos stihnout, kdyby chtěli. Jenže oni nechtěli. V tom byl ten hlavní problém.

Já si prostě myslím, že když někdo žije v cizí zemi, tak se má přizpůsobit jejím pravidlům a jejímu jazyku. Obecně, ať jde o jakoukoliv zemi.

A pokud jde o ty úředníky. Nemyslím si, že by stát schválně vysílal do Sudet ouřady, co neuměli německy. Podle mne se tam prostě nikomu nechtělo, tak byli rádi, že sehnali aspoň někoho, kdo tam šel. To je jako tvrdit, že stát schválně vysílal na Podkarpatskou Rus učitele, co neuměli rusínsky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.