| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak pronajmout přes někoho dalšího, třetí osobu, to mi radil právník z advokátní kanceláře. Před relativně nedávnem psali dosti v médiích radu, dávat do smlouvy tzv. klauzuli exekuční vymahatelnosti. Nedávno, myslím minulý týden, jsem četl, že nějaký vyšší soud, ne-li snad ústavní, rozhodl, že toto neplatí. Zkrátka exekuci pak uvalit nejde, tj. rovnou vystěhovat, když přestane platit 3 měsíce.

Na internetu je více firem, které pronajímají byty a následně je dávají do podnájmu. Mezičlánek není fyzická osoba. Ale kde jste četla, že fyzická osoba neznamená nic, tj. je to jako nájem? Já totiž měl nájemníky, před více lety. Dotyčná si byt nebo jeho část dále podnajímala. Jelikož jsem neměl ve smlouvě zákaz, neměl jsem do toho žádné právo jakkoli mluvit. Ona mohla vyhodit podnájemníka z fleku, já jí ne. Je to divné, někdo kdo má "nájemní právo" či jak to občanský zákoník označuje, tak má fakticky více práv jak majitel bytu. Trochu na hlavu, ne.

Bydlení je dostupné - toto asi rozepíšu v samostatném příspěvku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.