| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"druhé chápání esoteriky, což není esoterika v původním slova smyslu, ale souhrnný název pro několik duchovních a náboženských hnutí, vycházející z junga (hlavně jeho Červené knihy), z určitých modifikací asijských náboženství, celkově New Age... "

Angrešt, děkuju za osvětlení, četla jsem to dvakrát. Mě je blízké to výše uvedené pojetí, které jsem našla u Z. Jordánové. Nikdy jindy jsem u žádného názorového směru neměla tak silný dlouhotrvající pocit, že "tohle je pravda". S její knihou Najdi svůj cíl jsem se minula, ta mě spíš dráždila. Její Dítě jako šance pro tebe mě ale naprosto dostala~d~ Četla jsem ji na RD, když jsem se plácala v největších starostech (mých vnitřních, vnější starosti jsem měla vyřešené). ~d~

V kontaktu se zmíněnou paní Rejlkovou jsem takový pocit "tohle je pravda, neumím zatím říct proč, ale dala bych ruku na špalek" měla taky. Neztotožňuju se se všemi tezemi, ale její vysvětlení o rovnováze jsem bez výhrad přijala, a moc mi to pomohlo (a pomáhá v každodenním životě). Plus na dalších a dalších vlastních příkladech vidím, že to opravdu funguje tak, jak ona popisovala~d~

Potom se mi ještě líbilo Hawkinsovo vysvětlení o nebahnění se v křivdách a odpuštění, díky kterému se najednou úplně jinak dýchá. To funguje taky přímo zázračně.
Bez ohledu na gestalt terapii, transakční analýzu - logické, chytré - ale mě ani po x hodinách neoslovující a pro mě nepříliš funkční. Ještě chvilku by mě někdo direktivně vedl a určitě by to skončilo velmi špatně~d~ Po více než roce schůzek sama psycholožka navrhla ukončení terapie, že neví, co se mnou, že ji k sobě nepustím atd.

Rogeriánský přístup ale zafungoval velice rychle, strašně jsem potřebovala slyšet/cítit, že nejsem špatná, ani v odkrývání věcí z minulosti, kde jsem bezpochyby špatná byla.~d~

Proč myslíš, že esoterika může člověku ublížit? Prosím, nevracejme se ale k tomu tématu s Pevalo a jejím manželem, prosím, je to zahrané, už jen opravdu zcela obecně...

To o vlákýnkách mě zaujalo, ještě si to přečtu znovu..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.