| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nedá mi to, abych se nepodělila o "zábavné historky" s Tečkou.
Tečka přinesla naší rodině velmi zajímavé okamžiky, kdy jsem díky této aplikaci zjistila, že naše nejmladší dcera není naše, neb její příjmení je v jiném tvaru než všech ostatních. Nikdy jsem si toho nevšimla, až když jsem si uložila v Tečce celou rodinu, mrňavka tam měla v příjmení ű místo ü. Obvolala jsem všechna možná i nemožná místa, abych zjistila, že je tak zapsaná v Evidenci obyvatel (a následně v Registru obyvatel) od narození. Stálo mě to několik návštěv různých úřadů, velmi mnoho dohadů a následně vystavení nového oddacího listu, nového rodného listu, nicméně po několika týdnech jsem uspěla a dítě má konečně naše příjmení. Sama ta anabáze byla velmi dlouhá místy tragikomická (když mi na matrice nabídli, že opraví rodné listy starších dětí na variantu jména s ű ~t~ a podobně).
No a teď si můj otec všiml, že mu v Tečce nenaskočil certifikát o prodělání nemoci. Zjišťovala jsem a pátrala, až jsem zjistila, že nemocnice udělala překlep v křestním jméně, zdvojili první hlásku (jako třeba Ppetr). Následovalo několikeré volání na 1221 (čekačka min 20 minut, dohady neskutečné), aby si paní laskavě nabrala žádost o opravu - což znamená, že všechny údaje (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, číslo OP, datum odběru, datum hospitalizace a všechno, co tam už mají v systému dávno zadané) znovu nacvakala do nějakého formuláře. A teď volali otci, že to NEUMÍ opravit, protože NEVÍ, co by to UDĚLALO ~8~ No a aby si prostě stáhl do Tečky i ten druhý účet s chybným jménem, však ono se to vyřeší samo, až vyprší platnost toho certifikátu.
Chápe to někdo? ~t~ Obávám se, že takhle tu digitalizaci nevybudujeme ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.