| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Beat,
to mi jedna doktorka tvrdila taky - že jako v mým věku, co bych chtěla - a že bych měla zhubnout... když jsem se po covidu dostala jinam, tak mi udělali rentgen a už to jede - mám artrózu v kolenou a drobných kloubech (prsty, zápěstí - ale i prsty u nohou).

Dietu na artrózu zkoumám (mám k tomu knížku, ale bohužel je v němčině, což si moc nepočtu, překlad jsem nenašla). Funguje jóga - která klouby protáhne, ale moc nezatěžuje. V podstatě člověk musí co nejdéle udržet hybnost - nejen kvůli tomu vlastnímu efektu (že se furt "může") hýbat, ale i kvůli tomu, že kloub, který se různě hýbe a otáčí, se lépe "promazává". V létě jsem chodila o holi, teď chodím bez hole.

Člověk musí dávat pozor, aby klouby nepřetížil, pak to bolí (na moje ruce je hrozný průšvih třeba pletí - ale i třeba držení řidítek kola, to mi to úplně tuhne). Pokud to člověk přežene, tak studené obklady a ibuprofen. Já na ty prsty pak přidávám to, že je třeba na půl dne zatejpuju, aby měly klidový režim. Taková ta pružná páska, co se sama na sebe lepí je taky fajn. Přijde mi, že to kloub prohřívá, což by mělo být kontraproduktivní, ale přijde mi, že to pomáhá - možná, že to prokrví ty svaly kolem a potažmo ten kloub? Je třeba nemít to zafačované moc dlouho, fakt těch 12 hodin v kuse a pak třeba znovu po několikahodinové přestávce a rozhýbání... Je to takové balancování, kdy člověk musí kloubu odlehčit od zátěže, ale přitom by ho neměl znehybnit.

Kloubními doplňky nic nezkazíš.

Na bolesti nohou - chodím už leta v bosobotách. Jednak se i klouby v chodidle víc hýbou a víc prokrvují (a víc vyživují) a za druhé bosochození funguje tak, že se náraz z došlapu odpruží v chodidle a nejde tolik do kolen a kyčlí. Benefit jsou posílené břišní svaly, protože naboso člověk nemůže rovnou plnou vahou hamtnout na nohu, ale musí tu nohu položit a přenáší váhu postupně - tj. celý den vlastně zvedá (břišními svaly) jednu nebo druhou nohu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.