| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám skleník 3x6 m, je schovaný v částí zahrady, kam není moc vidět, takže nehyzdí. (Na ozdobný viktoriánský nemám.)

Po dvou sezónách jsem si na něj zvykla a nechápu, jak jsem mohla být bez něj.
Pěstuju v něm tyčková rajčata, okurky hadovky, lilky a papriky.
Úroda rajčat je časná a spolehlivá, okurky mám od května, paprik sklidím víc než potřebujeme. Lilky jsou báječný bonus, jíme je celé léto.
Nakonec ještě párkrát za sezónu zamrazím grilované papriky, grilovaný lilek a ratatouille, což jíme klidně ještě teď. Kdyby bylo víc rajčat, asi bych nadělala nějaké omáčky, ale u nás se většína buď rovnou sní nebo rozdá.
Rajčata i suším, ale to se hned sní.

Momentálně je v něm pár salátů a kedluben, na semínka ředkviček jsem zapomněla.
Už mám objednaný + zasetý plán osázení.

Postřehy:
– i ve skleníku řádí slimáci
– jsem liknavá zahradnice, takže mi přítel zavedl kapkovou závlahu, jinak by to tam pochcípalo suchem (ve skleníku vše vysychá strašně rychle, musela bych běhat s konví ráno i večer)
– od cca konce června už skleník nezavírám, protože by se snadno šířily plísně
– každý rok používám před sezónou dusíkaté vápno (vyhnojí a zároveň vyhubí ledacos)
– pozinku se asi nelíbí sirná svíce, takže letos raději vynechávám
– meloun je adéla, která ubezduší všechno kolem a vzhledem ke skližni se absolutně nevyplatí (leda bych měla mnohem, mnohem větší skleník)
– z 2 roubovaných cuket pěstovaných venku mám takové přebytky, že se občas v létě lidi bojít přijít na kafe, aby zase nedostali cuketu. Skleník by tuto hrůzu patrně jen umocnil – radši ať jsou tam ty lilky.
– díky skleníku mám slušné sazenice rajčat a urychluji tam i venkovní kýblové
– sázím už asi v půlce dubna, teplotu jistím elektrickou "kostkou" – fukar spustí jen dle termostatu, když hrozí mráz
– rajčata jsou od jisté chvíle pro mě nezvladatelná, jak zapomenu na pár zálístků, hned je to na mačetu

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.