Přidat odpověď
Sally
"To je představa z doby před čtyřiceti lety, že bos má / může člověk chodit jen po měkkém koberci.... v chodidle máme spoustu kostí a kloubů, takže náraz z dopadu na nohu se odpruží v chodidle a nepřenáší se do velkých kloubů (koleno, kyčel, páteř).
Dále - člověk, který chodí bos, tak chodí jinak - napřed položí nohu na zem a pak na ní přenáší váhu - což posiluje břišní svaly. Obutý člověk hamtne rovnou plnou vahou na nohu - obutí lidé častěji chodí shrbení, dělají dlouhé kroky - a potřebují měkké boty, aby ztlumily ten náraz na patu. Když umíš chodit bosky, tak nepotřebuješ měkký došlap - došlapuješ na celé chodidlo naráz (ne na patu) a náraz si změkčuješ tou nohou.
Ale prd. Ty jen papouškuješ všechna ta "moudra" zájmových stránek "bosonoh".
O anatomii chodidla toho víš pramálo.
Bosou nohou se doporučuje chodit pouze po měkkém a třeba nerovném povrchu, nejlépe koberec, měkká podložka , písek - pak taková chůze může fungovat jako facilitační impuls pro nervovou i cévní soustavu nohou. Zlepšovat sensomotoriku. Chodit všude bos, včetně tvrdých povrchů zdraví nijak neprospívá, naopak může mít i vliv negativní.
Chodit bos je stejná móda jako bylo pojídání placenty a další kraviny
Bohatě stačí pohodlné boty, respektující tvar nohy.
Předchozí