| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vím, že ve zprávách z PPP bývá doporučení tolerovat fonetický zápis, ale mám pochybnosti o smyslu toho, učit cíleně dítě psát slova foneticky místo správného spellingu - pokud není schopno pamatovat si obojí. Přečíst normální anglický text mu to pak nepomůže.
Já se spíš snažím žáky naučit slovo psát tak, jak se správně píše, a prostě ho číst a používat tolikrát, aby si zapamatovali výslovnost. Pokud píšeme testík "na slovíčka", dětem s nějakými potížemi (a ani na ně nemusí mít "papír") předem vypíšu třeba jen 8-10 nejpoužívanějších slov, které po nich budu chtít. Když se jim to nepovede, mohou si vybrat, jestli si napíší totéž znovu, nebo jestli je mám vyzkoušet ústně.
Bylo by pěkné, mluvit tolik, aby vůbec nebylo potřeba se slovíčka jednotlivě učit, ale to se mi dařilo jen při soukromé výuce dětí v malých skupinkách. Ve škole mám letos sice jen 12 dětí, jenže ze tří ročníků zároveň, takže toho prostoru na opakování a intenzivní práci s dětmi, které by to potřebovaly, také není tolik. Využíváme ale hodně i programy na počítači, které na ně také "mluví". Také, když nějaký výraz nevědí, jdou si ho najít na překladači a také chci, aby si ho nejen přečetly, ale i poslechly.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.