| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inko ale podle mne je rozdíl se o manžela chtít starat a tím, když to dotyčný vyžaduje. Mě občas i po 35 letech chytne hnízdění a úklidová a přerovnám komplet šatnu, nejen svou část, nedovedu si představit, že by manžel přerovnal špajz a asi ani umyl lednici či mrazák. Umím, ale nenapadlo by mne vyměňovat žárovky, baterky v požárním hlásiči nebo jezdit se svým autem do servisu na STK - a dokonce ani do myčky, protože se v ní bojím. Umím, ale dělám jen když je to nutné práce kolem topení, zalévání zahrady a péči o mazlíky.Peru většinou já (historicky, dokud byly doma děti máme dva koše na prádlo, světlý a tmavý a "citlivé" prádlo, včetně černé krajkové podprsenky prostě hážu do světlého), ale pokud manžel vidí, že nereaguju na plné koše nebo potřebuje něco vyprat, pračku i sušičku obslouží sám. Vařím 95 procent obědů a večeří, pokud nesedím u práce, ale snídani si dělám jen když nevstáváme v podobnou dobu nebo manžel není doma. Protože nejsme dlouhodobě schopní sehnat paní na úklid, se skřípěním zubů domácnost udržujeme sami, máme dnes už zbytečně velký dům a hromadu zvířecích mazlíků a úklid je fakt děsná pruda (ale nutnost úklidu s větším úsilím je jeho jedinou vadou, takže pryč se nám nechce). Jediný kompetenční spor máme u myčky, manželovi nevadí nádobí na lince a já neumím myčkový tetris podle jeho představ, takže zní "buď vstaň od těch šachů a pojď to uklidit, nebo se opovaž mi do toho kafrat" :-), ale to je spíš v dobrém. Takže u nás klidně zazní "pomohl mi s praním" či "vyvezla mi popelnice" prostě proto, že máme nějakou dělbu práce a mě teda dost pomáhá, když musím myslet a organizovat jen půlku nutných věcí - to je mnohdy horší, než ta práce samotná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.