| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj maminky,
napadá mě, je tu někdo z podobnými zkušenostmi jako já? Máte někdo nějaké rady, tipy, co dělat?
Jedná se mi o dcerku, které brzy budou 4 roky a máme celkem dlouhodobý problém s oblékáním. Dcera je šikovná, umí vše, ale nechce. JE velmi tvrdohlavá, je těžké jí donutit dělat něco, co prostě dělat nechce ~d~
Přes rok bojujeme s oblékáním, prostě se sama odmítá oblékat, ale jak doma tak i ve školce! To znamená, že každé ráno je přemlouvání, aby se začala už oblékat a mohli jsme jet do školky, dcera nic, dělá že neslyší, nebo si prozměnu vymýšlí důvody proč se nemůže oblékat sama. Ve školce to samé, jak se jde spinkat, do pyžama se převleče ale pak zpět už ne ~t~ Leží nahá, vzteká se, rozčiluje se, je rozmrzelá a odmítá se obléknout. Vydrží klidně i přes hodinu, dokud pro ní nepřijdu a neodtáhnu ji domů. nemusím nikomu snad říkat, jak mi je to trapné a cítím se, jak neschopná matka, která nenaučila 4 letou holku se oblékat. Ale umí to, když má lepší dny a chce se jí, tak se oblékne. Ale těch je sakra málo ~:-D JInak se dcera vzteká ve školce i při jiných činnostech, učitelky uvedli, že je prostě lehce vznětlivá a má silnou osobnost. Nakonec jí prostě musíme obléci my, jinak bychom se nedostali z domu.
Vyzkoušela jsem snad vše (křik, přemlouvání, domlouvání...nic. Vymyslela jsem odměnu, kdo se obleče sám dostane bonbon...nefunguje. Vyhlásila jsem závody, kdo bude první oblečený bude vítěz a dostane odměnu....nefunguje, jen se pak vzteká, že sestra je rychlejší a ona to nezvládne. Zkusili jsme asistenci, že u ní sedím, podávám jí jedno oblečení po druhém a spolu se postupně oblékáme...taky nezabírá. Vyžaduje abych u ní seděla ale chce abych jí oblékla já. Max jí držím za ruce a ona používá moje ruce k tomu, aby se oblékla. takže jí ve finále obléknu stejně já ~t~
nyní jsem vyzkoušela,že jsem holkám koupila kasičky na penízky a kdo se obleče sám, dostane korunku a až bude mít dost korunek může si něco koupit. Druhá dcera sbírá korunky jak divá, tadle mi řekne, že korunky nechce, že se oblékat nebude ~a~
Už jsem bezradná, doma to ještě nějak zvládnu, ale ve školce to si přijdu jak blbec když to pořád poslouchám a poradit jim neumím ~d~
Budu ráda za každý nápad, případně jak to máte doma vy ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.