| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

MaMar, moje původní příjmení je typicky romský, maminka je blondýna a chodili se na ni dívat, že není jejich,
každopádně jako pěstoun sice nemám romský dítě, protože sociálka měla obavy, že by ho v našem městě místní komunita stáhla, máme tu bohužel právě tyto blbou zkušenost, kdy se na sídlišti střílelo, před možná už dvaceti lety, to zobecnění se myslím dá pochopit, když jiná zkušenost není

Ve škole máme pár romských rodin a zase, je mezi nimi rodina úplně v pohodě, jen asi pochopitelně opravdu hodně vztahovačná, ale umíme si s tím poradit, už jim dvě děti odešly a teď je tam třetí, pohoda, a potom tam máme teď třeba děti, který mají na prvním stupni absenci za pololetí kolem 250 hodin, práce do školy žádná, už to dítě propadlo, ne u nás, takový dítě máme právě jen romský, ta zkušenost se potom prostě přenáší,
zrovna ale v tomto případě je jasný, že takový podobný případy máme i mezi majoritním obyvatelstvem
jenže s těmi se mi daří domlouvat, tady to nejde, nezabírá to, oni mají jinou mentalitu a možná by pomohl nějaký romský vyjednavač, aby ho oni vzali na vědomí, nás neberou, oni totiž pro změnu zobecnili, že na ně byli někde hnusní, takže jsou hnusní na všech školách, všude je šikana romů

moje dítě není rom a taky bylo šikanovaný

prostě zobecňují všichni, vázne komunikace, protože jejich a náš svět si úplně nerozumí, chybí propojení

kde je snaha, žádný problém není, ta první popisovaná rodina, jejich starší děti, kluk a holka, ani ten současný, nikdy nebyli osočení z ničeho, ani to nikoho nenapadlo, tato rodina sotva přišla, už se řešil rasismus, v nějaké druhé třídě, kluci se poprali, po pár dnech ve škole


i když je těch problémových romů na nádraží pár desítek, je někde pár desítek neromských problémových lidí?

já samozřejmě chápu, že zobecnit je špatně, ale jak jsem psala, kdo jim škodí, my určitě tím, že zobecníme, ale především ti, kdo jsou takto vidět

takže bych to neházela úplně na rasismus Čechů, chce to toleranci a snahu z obou stran a teda upřímně, máme ukrajinskou rodinu, tady bych očekávala nějaký ústupek ze strany těch, kdo něco chtějí, bez ohledu na barvu pleti

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.