| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Yuki,

"sbor je prostě unavený, už se hrozně blbě učí, normálně můžeš děcka táhnout, postrkovat, a oni nějak jedou, ale teď už dlouho je to jak tlačit zabržděný vlak"

Už jsem psala, že nemrčí na momentální stav, ale jakože po covidu, po tom, co byli doma. Ale já mnohem víc vnímám pokleslou pracovní morálku některých dospělých než dětí. A vnímám korelaci mezi těmi mrčícími a zlenivělými.

"jejich únava a nechuť je hrozně velká a unavený učitel nemá dost sil na to, aby burcoval ještě jejich energii"

Děláš, jako bych neučila. Mám matiku a fyziku a svojí specku a kontroluju všechny třídnice a tisknu všechna vysvědčení a píšu slovní hodnocení pro své děti a taky musím poskládat od všech vyučujících pro 25 Ukrajinců, a do toho pohovory s potenciálními zaměstnanci a kontrola všeho, co nepočká do přípravného týdne, teď zase přišel další výkaz, co musí být do středy....
Mám pro únavy učitelů celkem pochopení, ale docela by bodlo, kdyby učitelé pochopili, že oni mají zkontrolovat a doplnit pouze svou třídnici nebo své hodiny, ale když to dělám já, musím to udělat pro 30 lidí, takže 30x déle.
Navíc nikdo už je nenutí učit, většina chodí ven, pouští filmy, takový trapák, co se s dětmi, byť zábavně, ještě trochu i dneska učil, jsem na druhém stupni jen já a na prvním pár ojedinělých aktivistů.
Akorát mi přijde, že některé děti už jsou unavené z toho nicnedělání, které někteří nasadili už minulý týden ~d~.

"stejně jako třída potřebuje i sborovna pochválit, často, aby to slyšeli, jednotlivci i kolektiv"

Ani v tomto směru nepotřebuju školení (krom toho, že nejsem úplný břídil ani v práci s kolektivem, tak jsem od září absolvovala i několik webinářů na téma vedení a řízení lidí), fakt. Něco jsem si už odučila a vím, jak se člověk cítí, a pak děkuji a oceňuji (slovně) každou maličkost prostě proto, že to považuju za důležité. Ale když někdo neplní ani v rámci svých povinností a někdo to musí dělat za něj, tak se vztekám. A když to někdo dělá programově, tak zuřím. A když se pak někdo takový rozčiluje na děti, že nemají pomůcky nebo zapomněly dát něco podepsat, a tváří se u toho jako mistr světa omeleta, odmítám to chápat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.