| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Honey, Ml. Boleslav trochu znám, sice více z doby mého dětství a mládí, v době nedávné jen z návštěv mých blízkých, kteří tam leželi opakovaně v nemocnici, v hospicu atd., kam jsme jezdívali často, opakovaně a bohužel po několik let ...To město se mi nelíbí a nikdy nelíbilo vůbec, ale to je relativní...moje rodné maloměsto je ještě o mnoho příšernější než Boleslav a nelíbilo se mi taky nikdy a jako dítě se mi naopak Ml. Boleslav líbila a dovedla bych si tehdy i představit, že tam budu někdy v budoucnu bydlet...teď mi přijde taky příšerná, ale to celý ten kraj, okres ...taková nějaká alergie na rodný kraj...nicméně lokalita Náměstí Republiky (v dobách dávných Leninovo náměstí s obr sochou příslušné osoby...dnes je tam zeleň, fontánka atd.) mi vždycky přišlo ještě jako jedna z těch nejméně ošklivých částí města a jako dítě jsem tam jezdívala s rodiči za nákupy a vždycky se tam těšila... teď, když jsem to tam po letech viděla, tak mě překvapilo, jak hezky je to tam opravené a jaké je z toho příjemné místo. Nové byty postavené právě na té straně, kde kdysi bývala socha, jsou moc hezké, tam asi bude bydlení příjemné, na opačné straně jsou klasické starší byty, přímo u silnice, hluk tam bude - je to hlavní průtah městem od sjezdu z dálnice, ale řekla bych, že jsou horší a hlučnější místa i v rámci Boleslavi...tady je to takové otevřené, široké, zatímco hlavní silnice pokračující Boleslaví dále k nemocnici a ke Škodovce je pocitově uzší, uzavřenějsí mezi starými domy a tam je provoz opravdu obrovský a hluk též...tady mi to přišlo ještě snesitelné, i když je pravda, že jsem se tam vyskytovala spíše o víkendech...nicméně sem tam jsem tam zajela i ve všední den a nepřišlo mi to tak zlé (zkušenost z let 2016-19). Nedaleko je ten park Štěpánka, krytý bazén i venkovní koupaliště, za kruháčem u dálnice pak nákupní zóna. Snědých spoluobčanů a celkově cizinců různých národností je v současné době v Boleslavi kvanta, faktem je, že když tam před těmi pár lety manžel s malým synem na mě třeba čekával hodinu v autě, když jsem byla někoho navštívit v nemocnici atd., tak říkal, že takových živlů za tu dobu nikde tolik neviděl a neměl z toho dobrý pocit. Nicméně si myslím, že právě ta lokalita, o které píšeš, je spíše jednou z těch lepších , že tam to není tak zlé...ale nevím. Každopádně kvanta snědých spoluobčanů žije v polorozpadlých domcích blíže starému městu, např. kolem ulice Ptácká a tam v té čtvrti, asi dost jich bude i na sídlištích na obou koncích Boleslavi, tj. jak poblíž té hlavní ulice Jičínská a sjezdu z dálnice - tam jsou byty po bývalých ruských občanech, kteří tam za totáče bydleli; tak asi i v sídlištích na opačném konci směrem na Kosnomosy a celkově v centru např. právě kolem té nemocnice a Škodovky.Zajeď se tam podívat jak o víkendu, tak lépe ve všední den, projdi si podél hlavní silnice od autobusáku a nemocnice až na to Náměstí Rep. a uvidíš, jaký to na Tebe udělá dojem...~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.