| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem se naopak před pěti lety rozhodla, že už šetřit nebudu. Do tý doby jsem furt šetřila a už mě to neba. Jsem stará, našetřeno mám, životní styl nastaven a pokud vyhodím o pár tisíc víc za energie, tak je mi to jedno. Šetřím už jen na to, abych mohla za pár let přestat pracovat.
Sušičku nemám - suším na slunci nebo v podkroví, kde to uschne za tři hodinky - je tam teplo od sluníčka nebo od topení. Myčku nemám - myjem nádobí s mužem a povídáme si u toho. Nádobí dočasně na lince mě nevzrušuje, kuchyni i prac.plochu mám malou, ale jsem mistr v účelném skládání nádobí. Navíc muž je doma, tak ať si po sobě myje a utírá nádobí.
Mám jen pračku, ledničku, sporák, bojler a tyčový mixér. Jinak všechno dělám ručně - je to raz dva + užitečný pohyb. A nově máme malý mrazák/truhlicový, aby se do něj vešlo jehně nebo kůzle a trochu jiného masa. Topíme v malém kotli na uhlí a dřevo. Máme malý domek, je vytopen hned. Ale pozór - máme lednici s mrazákem 27 let starou ! Jenže mě zajímá kolik let vydrží fungovat, takže za tento experiment si trochu připlatím.
Jasně, že by se jistě nějaké ty úspory daly vymyslet, ale mě už nějak neba o nich dumat, když nemusím. Blbosti moc nenakupuju, občas si udělám radost. Něco si vypěstuju, vejce mám vlastní, občas nějaké prodám, takže se trochu rentují. Jezdíme hodně na výlety, občas na malou dovolenou, občas do restaurace na něco lepšího - jinak si uvařím lépe doma.
Doufám, že se nebudu muset rozhodnout začít šetřit. ~x~ = to si přeju sama sobě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.