Přidat odpověď
susu,
samozřejmě, že je to pohodlnější, když nemusíš od nikoho nic nahánět. Ale když někdo nechce platit dopředu, tak rozhodně nemusí. Pohodlí nemůže být nadřazeno zákonu.
Navíc když jde o pár jedinců, jakože většina dá přednost tomu pohodlí, tak to není ani extra práce navíc. Prostě máš/nemáš, když nemáš, půjčím, zapíšu si, doneseš. Když ne, píšu sdělení rodičům. A on zase do tohoto většinou nejde někdo, kdo nehodlá věci nosit nebo platit, protože i pro toho žáka je to náročnější.
Mimo povinnou školní docházku má škola možnost si toto upravit jako součást podmínek pro studium na škole. Proto to na většině gymnázií funguje, jak tu někteří popisují.
A třeba s těmi sešity, jak už tu proběhla debata, je to toéž jako s těmi čtvrtkami, jen se pohybujeme ve vyšších číslech. No a zatímco leckdo nad 20 nevyužitými čtvrtkami mávne rukou, tak nad 20 nevyužitými sešity už ne. Takže když letos nebyly balíčky, ale každý si odebíral jen sešit, který potřeboval, tak se ukázalo, že půlka sešitů je navíc. Takže půlce lidí (vlastně více než půlce, je jen 45 % odebraných sešitů) byl doteď vnucovaný systém pohodlí, o který nestáli. A pokud se toto dělo každý rok, tak za těch 9 let se už těch nadbytečných sešitů nastřádalo docela dost, protože vlastně nebylo jak zužitkovat přebytky z předchozích let. O tom, kolik dětmi zaplacených, ale neodebraných sešitů zůstávalo každý rok ve škole, radši nemuvím.
Předchozí