| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny, kdo tomu na rozdíl ode mne více rozumí a snad budou mít i nějakou odpověď, které bych se mohla držet. Mám mámu (88 let), v zásadě zdravou osobu, bere jen léky tlak (kompenzovaný) a něco na št. žlázu, jinak nic. Proti covidu kompletně očkovaná, nicméně i tak to chytla, první den s příznaky byl včera, večer jsem s ní dělala antigenní test, kašle fakt nepěkně. Doufala jsem, že lékařka ji dneska poslechne, ale nakonec byla jen telefonická konzultace, dostala recept na Codein a žádanku na PCR test. Nebudu teď víc komentovat, co si o tom myslím, z ordinace je k mámě pěšky asi 5 minut, jsem z přístupu lékařky docela zklamaná, ale s tím teď nic neudělám. Dala jsem mámě oxymetr, aby se měřila, ale vlastně si nejsem jistá, při jaké hodnotě bych jako laik měla kontaktovat případně pohotovost/záchranku s dotazem. Když jsem u ní ráno byla, měla ve chvíli, kdy jsme měření zkoušely, 90% (po kašli), během dne prý si naměřila kolem 94 - 96%, což myslím je OK. Cimbur nebo jiné lékařky či zdravotnice, co byste řekly takovým laikům, jako jsem já, kdy zbystřit a neváhat se zeptat na nějakém urgentu? V pondělí to bude poslední (5.) den, kdy by asi bylo možné podat Paxlovid, nechci být ten, kdo vyžaduje, ale vzhledem k věku by to asi byl vhodný lék, ne? Jsme z Prahy, takže dojet do lékárny, kde ho mají, by pro mě v pondělí nebyl problém. Moc díky za odpovědi!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.