| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Víš co, mě jde o to, že já nenávidím "městské sídlištní školy" a v životě bych do ní dítě nestrčila, to bych ho radši (když už bych v tom města musela bydlet a soukromá v dosahu by tam nebyla) vozila dítě na vesnici.

U nás na vesnici, kde mám dům, je třeba normální ZŠ devítiletá, na které (na celé) aktuálně studuje (dle jejich web stránek) 59 dětí na prvním stupni a 41 dětí na druhém stupni. Třeba do 6. třídy letos chodí 5 dětí... Průměrně teda 10-12 dětí na třídu.

Přesto spousta rodičů dává děti jinam, do města, do právě těch "městských sídlištních škol", což mě připadá naprosto absurdní.
Já dávám dítě teda do té soukromé, ve městě, kde pracuju, právě kvůli té mé práci, ale kdybych tu možnost neměla, bude chodit na tu vesnici, 1000x lepší, než A,B,C, 26 dětí ve třídě, mnohem větší riziko šikany, kouření, drog..., prostor a čas vůbec na nic...

Nevím, proč si proboha někdo myslí, že "velké" školy jsou lepší (třeba i moji sousedi dávají všechny 3 děti do města, s dojížděním autobusem..., než by děti nechali prostě u nás na vesnici).

Pak ale fakt logicky ty školy ve městech jsou přecpané a na vesnicích prázdné.

Třeba v té městské, kam chodí sousedovic děti, mají v ročníku i pět písmenek, ale počet dětí udržují mezi 20-24 ve třídě i na druhém stupni... na druhém stupni mají 404 žáků, takže průměrně 101 dětí na ročník v 5 písmenkách...

Ale když bych měla dítě "speciální", tak bych prostě hledala. Jen po cestě z místa bydliště do místa práce mám minimálně 3 vesnické školy.

Holt, když se rozhodnu žít v Praze nebo nějakém pražském satelitu, tak musím počítat i s těmi nevýhodami, které s tím jsou spojené (jako třeba přecpané školy). Zas je to věc komunálních politiků, počty občanů a dětí snad znají od jejich narození, je fakt trapný, když "najednou" zjistěj, že se jim ty děti nevejdou do školek nebo do základek (na to mají i 6 let, na nějakou reakci). A pokud povolej nějaký mega developerský projekt, který jim "neplánovaně" zvýší radikálně počet dětí, tak to taky není ze dne na den, tak si mají dát do podmínek, že tu nezbytnou infrastrukturu ten developer zaplatí nebo na ni přispěje... A taky nechápu, proč se tak strašně "diví", že z městeček a vesniček kolem Prahy lidi často vozí děti do Prahy do školy, to je snad přece proboha taky naprosto logické a očekávatelné. (já bych to teda nikdy neudělala, ale chápu, že pro spoustu lidí je naopak lepší pocit, mít dítě na velké přecpané pražské škole, než na malé venkovské).

Osobně bych prostě dítě v nevyhovující škole trápit nenechala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.