| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dovedu se do tvé situace vžít. Nejstarší dcera se těsně po 18. narozeninách pokusila o sebevraždu. Když jsem ji přišla navštívit, zjistila jsem, že nedala souhlas, aby mě informovali o jejím stavu, psychiatričku vůbec nezajímalo, jak to vidím já. Přístup děsný. Dcera měla chodit k psycholožce, teď, po 4 letech z ní vypadlo, že jí nepomohla, ale že to bylo asi tím, že se s ní nechtěla o problémech bavit a neříkala jí pravdu. Byla jsem z ní tehdy totálně vyřízená.
Teď měla nejmladší (11 let) anorektickou epizodu. Za 3 měsíce zhubla 12 kg. Původně byla na horní hranici zdravé hmotnosti, po létě byla podvyživená. Pokud se ale brala v úvahu jen hmotnost, měla původně nadváhu, po létě v dolní hranici zdravé hmotnosti. To je ovšem blbost, má těžké kosti a hodně svalové hmoty, když se jen zváží, je na tom úplně jinak, než když se změří i svaly a kosti. Reakce naší doktorky byla, že jí nedoporučí psychologa ani nutričního terapeuta, protože je zcela v pořádku a ta nová hmotnost je konečně dobrá. Že hodně zhubla, pořád počítala kalorie, cvičila jak blázen, myslela jen na jídlo (co je zdravé, jaké to má složení...), ale nejedla..., to podle této lékařky není třeba řešit, hlavně, že už je v tabulkách v dobrém pásmu. Jak se trápí, nebaví ji život a pod., to ji nezajímá~4~. Tady naštěstí můžu zasáhnout, s pomocí psychologa (šly jsme na krizovku) se problém s jídlem téměř vyřešil. Teď doufám, že až dětská dr. dostane zprávu od psychologa, dá jí doporučení k psycholožce, kam jsem ji objednala po novém roce (dřív neměla termín). Momentálně totiž nemáme absolutně prachy, MM je po úrazu dlouhodobě v nemocnici. To je další věc, co řeším. Nejsou prachy, denně chodím za MM do špitálu, jeho rodina (kromě tchyně) se na nás vykašlala, doslova mě s žádostí o pomoc poslali do pr..., na návštěvy téměř nechodí (jedna jeho sestra tam byla 3x, druhá 1x, brácha 2x, tchyně jde kdykoli ji tam někdo doveze, ale je to tak jednou za 14 dní). MM je v depresi, já jedu fyzicky i psychicky nadoraz, finančně je to děs, momentálně jsme "prožrali" skoro půlku úspor na rekonstrukci otřesné koupelny. Dárky nemám téměř žádné, doma bordel, pes trpí, je celé dny sám doma, zahrada není zazimovaná...

Blbé je, že když se jedná o zdraví dětí, doktoři tě často neberou, tvůj názor a náhled je nezajímá.
Držím palce, ať se to zlepší.~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.