| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To mě právě zajímá, jak se ta inflace počítá. Je to tedy za rok zpětně? Mě totiž přijde, že mi to zvyšuje spíš podle toho, kolik je inflace v tom daném měsíci nebo nevím. Ve zprávě ČSÚ je ze 14.2.2022 uvedeno, že - Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 9,9 % a 15.2.2022 mi sdělil, že nájem bude zvýšen o 10 %. Průměrná míra inflace za rok 2021 činila 3,8 %. ~d~

Smlouvu jsme podepsali 31.3.2021 na rok (klíče jsme dostali 30.4.2021). 14.2. byla smlouva prodloužena od 1.5.2022 do 30.4.2025.

Ve smlouvě je přesně toto:
Pronajímatel je oprávněn zvýšit jedenkrát ročně nájemné o míru inflace vyhlášenou Českým statistickým úřadem, když míra inflace přesáhne 3% ode dne posledně dohodnutého či stanoveného nájemného, a to počínaje měsícem následujícím po měsíci, kdy míra inflace přesáhne 3%.

Nyní uvádí ČSÚ - Průměrná míra inflace za celý rok 2022 byla 15,1 %.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.