| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"my vnímali problém s literaturou, hudbou, znali jsme zakázané autory, věděli jsme.........,že si nesmíme pouštět pusu na špacír, abychom nepůsobili rodičům potíže... mluvím o osmdesátých letech, o náhledu dětí"

Rose, já v 80. letech nevěděla ani ten problém s literaturou, hudbou ani s ničím jiným. Do 89 jsem vůbec netušila, že je u nás něco špatně, resp jinak než v jiných státech. Netušila jsem ani to, že si nemám pouštět hubu na špacír. Všechno, co jsme něměli vedět, se u nás úmyslně řešilo v cizích jazycích, kterým jsme nerozuměli. Naši spolu mluvili cizími jazyky a televize, rádio a zakázené knihy taky byly jen cizojazyčně. Skrz ty jazyky u nás doma vládla naprosto nemilosrdná cenzura. Akorát nedomysleli, že vyslepičím ve školce, že se u nás poslouchá výhradně rakouské rádio, ale nic z toho nebylo.

Asi jsem byla prostě za debila. Nebo jsi trochu starší, že ti to docházelo. Nobo jsem možná byla fakt absolutně nedůvtipná. Pamatuju, že má nejlepší kamarádka chodila na "tajně" na kroužek náboženství do místního kostela. Já vůbec nevěděla, proč tajně, a co je na tom. Zkrátka kroužek. Bylo mi sedm a pochopení nula.~l~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.