| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to celé nakřivo. Teď jsem narazila na FB na další článek k tématu, kde se paní radovala, že kdosi z DP s jednáním řidiče nesouhlasil. Paní psala cosi ve smyslu, že to nebude na libovůli řidiče, že se změní systém. Jenže já se obávám, že v tom případě se pojede striktně podle techničáku autobusu a řidič nebude moct udělovat výjimku (možná některé autobusy místo pro 2 kočárky mají z principu, ale bude jich málo). Protože těžko může podnik řidiči nařídit, aby bral dva kočárky, aniž by to autobus opravdu bezpečně umožňoval. A výměna vozového parku je na dlouhé lokte, změna přepravního řádu bude hned.

Ještě z jiného soudku - koukala jsem na nějaká videa DP Brno, jak vystupovat / nastupovat s kočárkem. Nejdřív mávnout (nějaký řidič si v diskusi stěžoval, že rodiče nedávají znamení, že budou nastupovat) - imho na plné zastávce marnost, ale na volné rozhodně dobré. Pak nastupovat - vjíždět s kočárkem fakticky normálně jako po chodníku. Před výstupem signál řidiči (jakýsi řidič psal, že mu předchozí den signalizovali výstup 3 lidi s kočárkem ze 14, které vezl). Pak vystupovat couváním, matka-madlo kočárku-boudička, aby se kola nesekla v mezeře mezi busem a chodníkem.

Uvědomila jsem si, jak se situace posunula, dnes jezdí fakt hodně nízkopodlažních spojů; za mě byl systém nástupu a výstupu úplně jiný, většinou nutná dopomoc a kočárek tak, aby se z příkrých schodů příliš nenaklápěl a dítě nevypadlo, tudíž pro bezpečí dítěte boudičkou "níž" při nástupu i výstupu. Nějaký řidič psal, že to lidi dělají často špatně, možná bych ale jako babička taky měla tendenci hlavně vystoupit taky tak, jak se to dělalo za dob krále Klacka a autobusů s vysokými schody ~:-D Aspoň poprvé.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.