| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Jde vidět, že jsi diskuzi vůbec nečetla a když už jsi nějaký příspěvek četla tak špatně nebo sis z něj vybrala jen to hnusné. Ale to co sis z toho vybrala, to vypovídá jen a jen o tobě, bohužel."
Tohle zní teda dost útočně, jakože mi musíš sdělit, že se chovám úplně nemožně.
Nepsala jsem nic s hanlivým tónem - že bys byla závistivá baba až na půdu. Ani si to nemyslím, napsala jsem, že možná trochu závidíš, to je celé.
Zadání diskuze bylo "řekněte mi, co dělám blbě" nebo tak nějak. Tak jsem se zamyslela nad tím, co a jak píšeš a napsala jsem ze svého pohledu jak to na mě působí.
Naopak to můžeš vzít jako požadovanou zpětnou vazbu, jak na druhé působí tvoje psaná komunikace.
Mimochodem můj první post v téhle diskuzi byl přece o tom, že si vůbec nemyslím, že jsi toxická, protože se nad těmi věcmi zamýšlíš.
To, co se ti nelíbilo na mých komentářích, dobře ukazuje zrádnost psané komunikace a emocí v nich. Ty máš pocit, že jsem tě obvinila ze šílené závisti a že toho bylo moc. Naprosto stejně ale může reagovat tvůj kamarád - ty si myslíš, že mu píšeš hodně i o hezkých věcech a on z x různých důvodů to tak vnímat ani nemusíš.
Můžeš si popřemýšlet i nad tím, zda nejsi příliš vztahovačná a nebo nekritická, že když někdo udělá něco, co se ti nelíbí, tak tady napíšeš zbytečně důrazně něco ve smyslu: "asi není správným člověkem, s nimž bych mohla mít hluboké přátelství - mažu si ho ze seznamu lidí, kterým se víc svěřuji." Promiň, že jsem to neocitovala, nechtělo se mi to hledat, jen jak si psala o tom "škrtám si ho ze seznamu", tak mě to přišlo moc. Něco jako když se jeden z partnerů rozchází a teatrálně vykřikuje "koukej, mažu si tě ze svého mobilu, ze svého života".
Co když tvůj kamarád i s tím, že máte jinak hezké přátelství nikdy nestál o to, aby byl automaticky na nějakém seznamu lidí, kterým se můžeš hodně svěřovat, protože ty to potřebuješ. Dostal na vybranou? Mohl odmítnout, že na tom seznamu nebude?
Možná už tě rozebírám moc, ale čím víc píšeš, tím víc z toho vyskakuje: "já mam takové a takové potřeby a on mi je má naplnit, jinak není ten dobrej přítel a já si ho vyškrtnu z toho nej seznamu." Můžeš to přece brát tak, že je super přítel i bez toho, že s tebou chce sdílet každou věc.
Je ok mít laťku tak, že stojíš jen o hluboké sdílecí přátelství. Ok, tvoje preference, ale pak musíš být připravena na to, že tohle dokáže třeba jen jeden člověk a ne pět. S tímhle velkým očekáváním prostě těch přátel budeš mít málo. Nebo se na to nemusíš tak upínat a z každého člověka si vzít jen něco, aniž bys je kastovala na "fakt dobrý přítel" - "jenom známej".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.