| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Omlouvám se, nestíhám reagovat na všechno.

Nikde jsem nepsala, že se nás to netýká. Zároveň si myslím, že názor "mír bude, až bude Rusko chtít a stáhne se" neodráží realitu. Ať se nám to líbí nebo ne, tenhle velkopansky chovající se stát se dobrovolně nikdy nestáhne. A od začátku zastávám názor, že válku s jadernou velmocí nelze vyhrát.

Opravdu nejsem generál ani odborník na geopolitiku, (dezolát, magor, konspirátor, stoupenkyně Hamplové ... to si klidně poslužte, jak libo~;), nicméně mám obavy, že se ve světě nějak vytratily skutečný osobnosti typu Kohla nebo Reagana apod., kteří to povědomí měli a hlavně uměli diplomacii. Dneska mi připadá, že každej má plnou pusu "hurá akce", aniž by domyslel následků~d~ Je jednoduchý říct "s bláznem a vrahem se nejedná" - no jo, ale co pak teda dál? No dál to, co se děje teď.

Trump byl sice kapánek neřízená střela, ale když Kim strašil s raketama, tak za ním zaletěl, nevím, co mu tam nasliboval, napovídal nebo co já vím provedl, ale Kim toho zase nechal. A teďka co, už straší zase, protože Biden na tohle nemá.

Já jsem dneska předně máma a napadá mě taková situace: chci poslat jakkoliv bojechtivého či váhajícího synka, co v životě neviděl zbraň, na Rusáka, protože Rusákovi ani metr a musí padnout i kdyby měl synek padnout a vrátit se mi v pytli - nebo si ho nechám doma, páč jsme tady přežili kdeco, tak přežijem i Rusáky...a na druhý straně je úplně stejná máma ve stejný situaci, akorát s tím cílem, že synek se jistě rád a dobrovolně postará o rozšíření matičky Rusi dál na západ. Kolikrát jsem přemýšlela, jak bych se k tomu stavěla za války, čemu bych dala přednost a já bych dala přednost tomu, aby moji chlapi zůstali doma. Koneckonců jako spousta chlapů z obou válčících táborů dneska, co jsou rozesetí různě po světě a válčit nejdou ani omylem. Ukrajinská uklízečka dneska pláče, že má synka někde padlýho ani neví kde a zda ho vůbec dostane domů aspoň pohřbít, ale než se to stalo, tak zastávala názor, že bojovat až do mrtě~d~

No a druhá věc, 2. sv. válka. Poláci se rozhodli bránit, tak měli Varšavu na kaši a za chvíli obsazený celý Polsko. Češi se taky chtěli bránit, ale "srabík Beneš" jim to zatrh, což mu mnozí vyčítali. Já nevím, já myslím, že Praha by byla na kaši taky, k tomu by zařvalo x lidí navíc a co~d~ Samozřejmě by nás obsadili taky. Mě by zkrátka ty mrtví lidi a rozflákaný Hradčany nestáli za to, abych si řekla, že "jsme to aspoň zkusili a zadarmo to nedostali". Nicméně respektuju, že zase jiní to maj jinak a klidně by to takhle udělali.

Je určitě potřeba se bránit, ale zároveň je potřeba reálně naznat, jaký mám šance. A být si vědom toho, jakou cenu zaplatím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.