| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neznámá, nikdy jsi nebyla u babičky třeba na víkend nebo na prázdniny? Nebo pokud jste bydleli pohromadě, nikdy jste nebyli u babičky, aby mohli rodiče něco zařídit nebo si třeba vyjít na ples?
Já strávila s babičkou strašně moc času, ona tedy byla už při mém narození v invalidním důchodu. Hlídala nás (mám ještě 2 sourozence), i když jsme byli nemocní, trávili jsme tam některé víkendy (i když pro to nebyl žádný závažný důvod, jen jsme chtěli), o prázdninách 2-3 týdny ... Druhá babička chodila do práce skoro do mé dospělosti (mám "mladé" rodiče i prarodiče), ale i u ní jsme různě pobývali nebo ona u nás ...
Já si samozřejmě taky nepředstavuju, že bych měla vnoučata na starosti na "plný úvazek", ale že by žili někde dost blízko, abych se s nimi mohla často vídat a třeba i "hlídat" nebo jen tak někam vzít, to bych moc ráda, přijde mi to jako super naplnění života s pocitem užitečnosti. Fakt mi to přijde lepší, než se "ucestovat" nebo "ukulturnit" nebo co až k smrti. Pokud vnoučata mít nebudu nebo budou daleko nebo nedejbože nebudu mít s "mladými" dobré vztahy, tak se určitě nějak zabavím, ale v rodině jsem vždycky viděla větší smysl než v nějakém "honění zážitků", natož pak ještě ve stáří. Jakože budu mít lepší smrt, když stihnu v důchodu ještě navštívit 20 hlavních měst světa nebo ujít pouť do Santiaga? Nebo vypěstovat každý rok rajčata a zavařit 50 sklenic kompotů?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.